Pepee wiki

Türk çizgi filmleri arasında en doğal ve en eğitici çizgi filmlerden biri olan Pepee’yi  sizlere daha yakından tanıtacağız. Eğlencesi, şarkıları ve aile terbiyesi ile Pepee tüm çocukların sevgilisi ve Pepee bunu hakediyor.

Pepee çizgi filmi 3 ile 6 yaş hedef kitlesine ulaşmayı amaçlamasına rağmen, aslında bu sayı 8 yaşa kadar yükselebilmektedir. Eğlenceli ve öğretici olmayı hedefleyen çizgi film hem ailelerin hemde çocukların göz bebeği. Aileler, içerisindeki eğitici bilgilerden ve “Terbiyeli çocuk” kültürünü yansıttığı için Pepee‘yi çok seviyorlar. Çocuklarda şarkıları söyleyerek onla beraber dans etmeyi öğrenirken, Türk kültüründen çeşitli örneklere rastlayarak gelişimleri için destek alıyorlar. Çizgi filmlerinin yanı sora pepee oyuncakları ile de bu sevgiyi pekiştiriyorlar.

Çizgi filmler arasında en çok tutulanlardan olan Pepee, konuşurken biraz zorlanan bir çocuk çünkü biraz rahatsız. Bunu varsayarak yarattığı kendi konuşma tarzı da izleyen her yaş grubundan insanı kendisine çekebiliyor. Pepee’nin ismi de aslında bu rahatsızlıktan geliyor. Ülkemizin Anadolu kesimlerinde net konuşamayan insanlara Pepe denilir. Pepee de isminin böyle olduğunun farkında :)

Pepee‘nin çok sevecen ve uyumlu bir ailesi var. Dedesi, ninesi, annesi, babası ve küçük kardeşi Bebe ile evde harika vakit geçiriyor. Her bir bölümde aile bireyleri ile yaşadığı olaylar anlatılıyor. Ailesinin yanı sıra bir çok arkadaşı da var Pepee’nin. Zulu, maymuş, Şila ve Zuku karakterleri de Pepee çizgi filmi arasında fazlası ile yer alıyor. Çizgi dizisinin senaryosu Ayşe Şule Bilgiç tarafından yazılmış olup, Kıraç tarafından müzikleri yapılıyor. Kıraç’ın kendine yarattığı rock tarzı da Pepee’ye geçmiş durumda. Pepee çizgi filmi TRT Çocuk ekranlarında yayınlandığı gibi Eskişehir Çizgi film Stüdyosunda hazırlanıyor.

Kendi çizgi film kategorisinde açık ara farklar yaratan Pepee karakterinin söylediği şarkılar aslında internet dünyasında her yaştan insanın ilgisini topluyor. Bunların arasında “İnsan sevdiğini üzer mi” şarkısı en büyük ilgi toplayan şarkı olarak dikkatlari çekiyor..